Johnny Walker

Historia Johnny Walker zaczyna się w 1820 roku w Kilmarnock kiedy to kilkunastoletni Walker przechodzi przyspieszony kurs dorastania i po śmierci ojca otwiera swój własny sklep kolonialny, w którym handluje mieszankami herbat i whisky oraz wieloma innymi towarami. Walker posiadał niezwykły dar - potrafił wyśmienicie łączyć różne gatunki herbat, sprawiając tym samym że ich smak i aromat był indywidualny i niepowtarzalny. Zmiany prawne w 1860 roku pozwoliły Johnny Walker’owi na rozpoczęcie mieszania wielu gatunków whisky słodowych i zbożowych. Od tamtego momentu Blended whisky (whisky mieszana) szybko stała się głównym towarem handlowym Walkerów.

W roku 1886 dochodzi do zarejestrowania John Walker & Sons Ltd, a marka Johnny Walker staje się ikoną ówczesnego świata whisky. Rosnące zapotrzebowanie na whisky sprawia, że rodzina w ramach zabezpieczenia swoich zasobów, niezbędnych do produkcji whisky mieszanej,  kupuje kilka zakładów produkcyjnych, w tym znaną do dziś gorzelnie Cardhu.

Johnny Walker jest dziś jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek whisky na świecie. Obecnie w swojej ofercie JW posiada kilka rodzajów whisky, a najpopularniejszy Red Label jest dostępny w każdym dyskoncie i sklepie sprzedającym alkohol.