Mam to! 15-minutowa relacja z mojego wyjazdu do Glasgow na finał najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego świata – World Class pojawiła się już na kanale YouTube. Wiecie, że jest to mój pierwszy tak dobrze zrealizowany film – jaram się nim jak Gargamel Smerfetką.

Jak wyglądał finał World Class 2019?

Konkurs World Class nie bez powodu nazywany jest najbardziej prestiżowym – rozmach z jakim było tworzonych kilka ostatnich edycji sprawia, że dziś jest to największy konkurs barmański na świecie. Kolejnym elementem tej konkursowej układanki są uczesnicy. Tych na szczęście nie brakuję. Co roku tysiące barmanów z każdego zakątka globu przechodzi eliminację krajowe z najdzieją, że to właśnie oni trafią do ścisłego finału.

Rok 2019 dla finalistów World Class był niezwykle interesujący. Uczestnicy rozpoczeli rywalizację w holenderskiej miejscowości Schiedam. To tam znajduje się produkująca wódkę Kettel One desytlarnia Nolet. Jak się pewnie domyślacie, pierwsza konkurencja polegałą na przygotowanu koktajli włąśnie na bazie whisky Kettel One. Dzień później wszyscy wyruszyli do Szkocji, a dokładniej do destylarni Talisker znajdującej się na bajecznej wyspie Skye. Szkocja słynie ze swoich torfowych whisky, a jedną z nich jest bez wątpienia whisky Talisker.

Po chwili oddechu i jedniodnowej przerwie, uczestnicy wylądowali w Glasgow gdzie czekały ich jeszcze konkurencję związane z Ginem Tanqueray No. Ten oraz whisky The Singleton i Johnnie Walker.

Po wielu godzinach zmagań, nerwów i stresów, tytuł: World Class Bartender of the Year 2019 trafił do Bannie Kang z Singapuru.

Pokaż komentarzeZamknij komentarze

Dodaj komentarz

Oceń:*