Tullamore Dew

Tullamore DEW to odmiana popularnej i ogólnodostępnej irlandzkiej whiskey mieszanej. W poniższych artykułach znajdziecie wiele rodzajów whiskey Tullamore DEW, nie tylko tych szeroko dostępnych. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć wam, że nazwa trunku pochodzi także od inicjałów pierwszego właściciela, Daniela E. Williamsa.

Irlandzka whiskey z Cork po raz pierwszy została wyprodukowana w 1829 roku w miasteczku Tullamore, w hrabstwie Offaly w Irlandii. Na skutek licznych zmian i przejęć produkowana jest obecnie przez Irish Distillers Ltd. w Midleton leżącym w hrabstwie Cork. Dziś Tullamore DEW to jedna z bardziej popularnych whiskey mieszanych, które można znaleźć w licznych sklepach i stacjach benzynowych. 

05/09/2017 Tullamore Dew Original Irish Whiskey – recenzja

Gorzelnia Tullamore wystartowała z produkcją w 1892, jednak do zdobycia popularności, którą cieszy się obecnie whiskey Tullamore Dew trzeba będzie włożyć mnóstwo pracy i nie jeden worek pieniędzy. Spory udział w budowaniu marki będzie miał Daniela E. Williamsa - jeden z pierwszych dyrektorów generalnych, a później właściciel...