Ballantine’s

Ballantine’s to znana na całym świecie marka szkockiej whisky, która powstała w 1827 roku. Dziś jest to światowy lider produkujący głównie whisky typu blended. Jego flagowy produkt – Ballantine’s Finest to jedna z najlepiej sprzedających się whisky na świecie. Mnie osobiście cieszy fakt, że od jakiegoś czasu w głównej ofercie marki pojawiły się pierwsze whisky single malt.

Marka Ballantine’s pomimo ogromnej skali produkcji do dziś dba o zachowanie oryginalnych receptur i unikalnego charakteru ich pierwszych blendów. Ważnym elementem każdej butelki Ballantine’s jest wyjątkowy herb pod którym widnieje wyrażenie łacińskie „Amicus Humani Generis” — „przyjaciel rodzaju ludzkiego”.

Czy dobrze wszystkim znany Ballantines Finest może smakować? Oczywiście, że tak!

Butelka Whisky Ballantines Finest 0,7l

Uwierzylibyście, gdybym powiedział Wam, że jeszcze kilkanaście lat temu w naszym kraju Ballantines Finest był luksusem dostępnym dla nielicznych? Whisky kojarzona z marynarzami, amerykańskim dolarem i sklepami marki „Pewex”, wybudowała wokół siebie magiczną aurę dobrobytu, która w minionej epoce wzbudzała wiele emocji. Choć historia Ballantines niczym nas nie zaskoczy, jest ciekawa i warto wspomnieć o niej w kilku zdaniach. Wszystko zaczęło się…