Irlandzka whiskey Roe & Co to wciąż nowość na naszym rynku! Podczas finałów World Class 2019 w Glasgow miałem okazję porozmawiać z Alanem Mulvihillem, European Ambassador marki Roe & Co. Alan w telegraficznym skrócie opowiedział mi o Dublinie oraz destylarni w której produkowana jest jego ulubiona Irlandzka whiskey. Zdradził też kilka szczegółów na temat przyszłości destylarni i planowanych „eksperymentów”.

Oglądając wideo możecie włączyć polskie napisy!

Cześć Alan. Czy możesz nam powiedzieć dwa, trzy słowa o whiskey Roe & Co?

Alan Mulvihill: Oczywiście. W skrócie jesteśmy, nie powiedziałbym, że całkiem nową, ale nową marką whiskey działającą w Dublinie. Produkujemy mieszaną whiskey w miejscu, w którym narodziła się wolność, co jest niesamowite. To miejsce gdzie irlandzka whiskey była niegdyś tak niezwykle popularna. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jesteśmy z Dublina, co możesz zobaczyć tutaj na butelce.

Dublińska whiskey była zawsze uważana za wolno destylowaną i interesującą oraz pełną smaku owocowych słodów, z których znana jest irlandzka whiskey.

Alan Mulvihill: Biorąc pod uwagę nuty degustacyjne, wiesz, że to whiskey.

Jest bardzo owocowa.

Alan Mulvihill: Jest super owocowa.

I czuć, że jest to Irlandzka whiskey.

Alan Mulvihill: Zgadza się, to jest Irlandzka whiskey. Mamy plan żeby zacząć przekonywać ludzi do tego rodzaju “ekspresji” i kiedy już zyskamy ich zaufanie, wtedy pokażemy im “dziwne” rzeczy. Pokażemy bardziej interesujące mieszanki.

To naprawdę satysfakcjonuje, ponieważ w zapachu czujesz karmel i owoce, jak powiedziałeś, a kiedy jej próbujesz, dostajesz to samo.

Alan Mulvihill: Smakuje tak samo jak pachnie i jest to dla nas bardzo ważne. W ten sposób budujesz zaufanie wśród ludzi.

Jeśli mówisz swoim znajomym, którzy nie piją whiskey, „hej, spróbuj tego, pachnie to tak, tak smakuje”. Powiedzą ok, ale co z tego? To jest niesamowite, bo teraz masz możliwość, aby powiedzieć “teraz spróbuj tego, a teraz tego”. Daje to podstawę do przeprowadzenia dalszych eksperymentów, wprowadzenia ich do whisky, a następnie zatrzymuje ich na stałe.


Zaciekawił Was ten wywiad? Zajrzycie do kategorii whiskey z Irlandii


Mój tekst ułatwił Ci wybór? Wsprzyj moją twórczość i postawić mi wirtualną kawę.

Postaw mi wirtualną kawę
Pokaż komentarzeZamknij komentarze

Dodaj komentarz