Szok, jak to możliwe że na blogu o whisky piwko typu Imperial Stout się pokazuje!

Spokojnie, spójnie – to nie takie zwykle piwko. Ten czarny jak diabeł Imperial Stout zanim trafił do butelki, kilka miesięcy leżakował cierpliwie w dębowych beczkach hogshead single malt whisky ale czy chodzi tu o rodzaj beczki czy o markę Hogshead pochodzącą z miasteczka Pitlochry – tego samego z którego pochodzą destylaty Blair Athol, tego nie wiem . Trzeba by o to zapytać @browar_wrezel, wszak oni wiedzą to najlepiej .

Jak pić whisky z Imperial Stout od browar wrężel

To piwo intensywnie pachnie palonym drewnem z ogniska, karmelizowanym zbożem, kakao które mi najbardziej kojarzy się z dzieciństwie , gorzką czekoladą i… whisky (czy jest w niej coś z Islay?) . W smaku jest niezwykle wyraziste i intensywne – lubisz je więc do niego wracasz albo pijesz pierwszy i ostatni raz. Mocno palone orzechowo – czekoladowe nuty przypominają mi smak czarnej fortuny, w dużo bardziej hardcorowej wersji. Co ciekaw, wyczuwalny, nawet bardzo, jest smak samej whisky.

Imperial stout hogshead single malt od browar wrężel

Czy ten Imperial Stout przypadnie mi do gustu? Nie wiem, dziś piłem je po raz pierwszy i na ten moment nie umiem tego powiedzieć. Tak jak uwielbiam każdą whisky, która ma w sobie choć odrobinę torfowych aromatów, tak do piw leżakujących w beczkach po whisky z Islay nie mogę się przekonać. Jeśli są tu jacyś znawcy piwa albo fani ciemnych stoutów, chętnie poznam wasze zdanie . Napiszcie w komentarzu poniżej, co wy o nim sądzicie.

[Edit]

Hej! Napisał do mnie Browar Wrężel z ciekawą informacją. Okazuje się bowiem, że piwo o którym tu piszę leżakowało w beczkach po Bowmore – single malt whisky pochodzącej z wyspy Islay. I tym razem mój nos się nie pomylił.

Udostępnij:

Pokaż komentarzeZamknij komentarze

Dodaj komentarz

Oceń:*