Johnnie Walker Red Label jest mi znany jeszcze z czasów szkoły średniej. Wtedy powiedziałbym, że jest to najlepsza whisky w klubie. Dziś podczas imprezy, na której i tak większość gości mieszałaby whisky z colą, pewnie polałbym właśnie jego.

Czerwona etykieta przyklejona pod kątem 24°, a na niej duży napis Johnnie Walker Red Label. Chyba każdy z nas i to z daleka jest w stanie rozpoznać tę butelkę – estetycznie zaprojektowana, prostokątna, a w niej trunek o pięknym bursztynowy kolorze – tak, ta whisky, jak wiele innych blendów jest barwiona karmelem, aby nadać jej więcej cech pożądanych przez klienta.

Butelka z czerwoną etykietą Johnnie Walker Red Label

Skąd pochodzi Johnnie Walker Red Label?

Red Label nie od dziś jest najpopularniejszą whisky świata. Jego historia zaczyna się w 1909 roku, kiedy to whisky o nazwie Special Old Highland Whisky zmienia swoją nazwę na Johnnie Walker Red Label, dający tym samym początek legendzie. Stworzony na skośnej etykiecie duży, czytelny napis za sto lat będzie rozpoznawalny przez miliardy ludzi na całym świecie.

Red Label to whisky mieszana, co w praktyce oznacza, że przy jej tworzeniu wykorzystano whisky zbożowe, prawdopodobnie produkowane z pszenicy, tańsze w produkcji od whisky z innych zbóż, oraz whisky słodowe w tym Cardhu i Caol Ila. Obie marki wchodzą w skład portfolio koncernu Diageo – właściciela marki Johnnie Walker.

Choć whisky Red Label jest whisky mieszaną, niech Was nie zmyli jej cena – nie jest ona tak tania, serio. Wiele whisky o podobnej jakości dostępnych w dyskontach możecie kupić dużo taniej, zwróćcie na to uwagę, gdy następnym razem tam traficie.

Zobacz wpis w którym piszę o tym jak pić alkohol z głową.

Johnnie Walker i jego rozpoznawalna butelka

Johnnie Walker Red Label ma jedną z najbardziej rozpoznawalnych butelek whisky na świecie. Jej prostokątny kształt i obłe krawędzie z pewnością ułatwiają transport whisky po całym świecie. Red Label jak każda whisky z serii Johnnie Walker posiada niepowtarzalną skośną etykietę, pod którą kroczy gentleman w cylindrze.

To, co pewnie zauważyliście w tej butelce, to jej sposób zamknięcia – klasyczny gwint i aluminiowe zamknięcie, to nic innego jak tylko znak, że whisky ta produkowana jest na ogromną skalę. Przecież opakowanie nie może kosztować zbyt wiele w stosunku do whisky, która znajduje się w jego środku.

Red Label Whisky z metalową puszką

Kraj: Szkocja | Gatunek: Blended Whisky | Region: Lowlands | Destylarnia: Kilmarnock | Cena: Whisky od 100zł

Jak smakuje Red Label?

Po jej odkręceniu wstrzymajcie się przez chwile z zalaniem jej jakimś słodkim napojem i spróbujcie jej sauté. Tak, Johnnie Walker Red Label można pić w taki sposób. Jestem też pewien, że wąchając tę whisky poczujecie coś więcej niż tylko woń alkoholu. Ja najczęściej wyłapuje swoim nosem świeże jabłka, trochę gruszek, przyprawy oraz toffi. Whisky w smaku nie powali na kolana, daleko jej też od dramatyzmu, jaki możemy przeżyć pijąc Golden Loch’a bądź Queen Margot.

Poznaj lepiej smak whisky

Wiesz, że największą ilość aromatów i smaków ukrytych w alkoholu poznasz dzięki specjalnym kieliszkom do degustacji? Kliknij w link i dowiedz się dlaczego.
Więcej >

W smaku słodka, z wieloma odbeczkowymi akcentami (podobnie jak wyżej karmel, wanilia), jednak słodycz dość szybko się kończy, a w jej miejsce wchodzi wyraźny smak alkoholu. Jako ciekawostkę możecie porównać sobie smak Red Label z Johnnie Walker Black.

Najpopularniejsza whisky blended świata - Johnnie Walker Red Label

Uważam, że JW Red Lebel to spoko „kolomieszałka” nadająca się na każdą imprezę. Zna ją każdy, niczym nas nie zaskoczy, można ją śmiało mieszać ze wszystkim, na co tylko mamy ochotę. Jej cena… no cóż, adekwatna do jakości.

Zobacz pozostałe whisky w ofercie marki Johnnie Walker o których pisałem na blogu.

Dołącz do mojej grupy na FB

Dołącz do mojej grupy na Facebook gdzie pogaduchy o whisky nie mają końca. Tam wraz z jej społecznością, dzielimi się wiedzą, przepisami na koktajle, recenzjami alkoholi, nowinkami, itd.

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.
Dołącz >

Udostępnij

Pokaż komentarzeZamknij komentarze

Dodaj komentarz

Oceń:*