Spirit Bar odwiedzam przy okazji mojej 2-dniowej wizyty w Łodzi i konferencji See Bloggers. Cocktail Bar mieści się w centrum miasta, a dokładniej na piątym piętrze hotelu PURO, tuż obok łódzkiej Manufaktury.

Lubię odwiedzać hotelowe bary. Ich wystrój, panujący tam klimat i staranność o każdy detal często budzi we mnie ogromny podziw. Bar w Spirit jest bardzo elegancki i uporządkowany. Utrzymane w niebieskim tonie, regały z alkoholem dobrze komponują się z resztą wnętrza. Wypatrzone na półce whisky single malt: Balvenie, Oban, Springbank, Lagavulin czy Kavalan są jednymi z kilkudziesięciu innych butelek, które znalazłem w lokalu.

Wewnątrz Spirit jest mnóstwo naturalnego światła, które wpada przez szklenia zajmujące jedną ze ścian. Przemyślane dodatki oraz wygodne i przytulne kanapy sprawiają, że we wnętrzu baru można poczuć się bardzo komfortowo. Łódzki Spirit bar posiada także duży taras z kilkoma stolikami na zewnątrz – idealne miejsce do spędzania czasu w ciepłe dni. Z tarasu rozpościera się rewelacyjny widok na Pałac Izraela Poznańskiego, łódzkie parki i panoramę miasta, która latem zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Barmani są tu niezwykle profesjonalni i mili, szybko nawiązali ze mną kontakt. Na barze zamawiam mój ulubiony drink z whisky – Old Fashioned. Pada pytanie, czy chciałbym koktajl na jakimś konkretnym alkoholu – zaproponowałem Bulleit Bourbon. Siadam wygodnie przy stoliku na tarasie, czekając na obsługę przeglądałem kartę koktajli. Znajdujące się w niej autorskie propozycje są różnorodne i ciekawe. Koktajle w cenach od 26 do 32 zł to poprawna cena, jak na hotelowe standardy – zwłaszcza w stosunku do jakości jaką otrzymujemy.

Zamówiony przeze mnie Old Fashioned jest dokładnie taki, jak lubię – odpowiednio zbalansowany, nie za słodki i z wystarczającą ilością angostury. Alkohol nie dominuje, chociaż jak pewnie część z Was wie, Old Fashioned to mocny drink składający się głównie z whisky bądź burbona. Dekoracja w eleganckiej szklance świetnie uzupełniała koktajl.

Spirit Bar w hotelu PURO okazuje się świetnym miejscem do spędzenia sobotniego popołudnia. Klimat miejsca, muzyka oraz koktajle sprawiają, że z pełnym przekonaniem polecam Wam ten bar.

Mój tekst ułatwił Ci wybór? Wsprzyj moją twórczość i postawić mi wirtualną kawę.

Postaw mi wirtualną kawę
Pokaż komentarzeZamknij komentarze

Dodaj komentarz