Pandemia odpuszcza, to i festiwale whisky wyrastają ponownie niczym grzyby po deszczu. Miłośnicy whisky – poza degustowaniem – często czują potrzebę integracji, wymiany doświadczeń i poznanych smaków w whisky. Dla mnie festiwale whisky, to oprócz networkingu, okazja do spróbowania trudno dostępnych trunków, spotkania znajomych czy wysłuchania ciekawych historii. To także możliwość wzięcia udziału w sesjach Master Class – spotkaniach z praktykami z branży, którzy nie szczędzą ciekawych opowieści i dobrej whisky w kieliszku. W tym artykule zebrałem znane mi wydarzenia, które w 2022 roku mają mieć miejsce, a na których spróbuję się pojawić.

Silesian Whisky Fest (Katowice, Fabryka Porcelany) – 09.04.2022

Po pandemicznej przerwie Silesian Whisky Fest wraca jako pierwszy w 2022 roku. Pierwszy Śląski festiwal whisky w Katowicach wraca, a wraz z nim klimat dawnej fabryki porcelany w nowoczesnych post industrialnych przestrzeniach. Na wydarzeniu możecie spodziewać się przyjaznej atmosfery, rzadko spotykanych whisky, degustacji, strefy cygar, prelekcji w postaci Master Class, które będą prowadzone w dwóch salach.

Miejsce wydarzenia: Fabryka Porcelany, ul. Porcelanowa 23
Cena biletu: 150 zł
Bilety: w sprzedaży od 01.03.2022
Strona wydarzenia: facebook.com/SilesianWhiskyFest

Zobaczcie moją przedpandemiczną relację z whisky festiwalu w Katowicach

6 edycja festiwalu Pawlina Whisky & Friends (Warszawa, Fabryka Norblina) – 6-8.05.2022

Zaraz po majówce możecie pojechać do Warszawy na 6 już edycję festiwalu M&P. Na ponad 50-tu stoiskach będą serwowane ogromna selekcja whisky i innych alkoholi mocnych jak rumy, koniaki czy gin. Ponad 200 alkoholi będzie dostępne w cenie biletu oraz limitowane i trudniej osiągalne edycje, dostępne za dodatkowo zakupione kupony (na festiwalach odbywa się handel bezgotówkowy). Impreza organizowana jest w nowej 3-dniowej formule.

Miejsce wydarzenia: Fabryce Norblina w Warszawie
Cena biletu: 150 / 250 zł
Bilety: https://wina-mp.pl/kup-bilet
Strona wydarzenia: https://whiskyandfriends.pl

Whisky Day Cracow (Kraków, Forty Kleparz) – 21.05.2022

W maju festiwalowa whisky zawita do Małopolski. Whisky Day Cracow to kolejne wydarzenie, które w tym roku spróbuję odwiedzić. Cała impreza ma miejsce w historycznych zabudowaniach krakowskich Fortów Kleparz. Panuje tam bardzo luźna atmosfera, choć powiedziałbym, że to miejsce ma malutki minut. Mianowicie przy wysokich temperaturach i dużej ilości ludzi wewnątrz, robi się duszno i trudno tam długo wysiedzieć. Na szczęście na zewnątrz czeka na nas sporo przestrzeni na powietrzu gdzie coś zjemy czy wypalimy cygaro.

Miejsce wydarzenia: Forty Kleparz
Cena biletu: 140 zł
Bilety: sklep.whiskydaycracow.pl
Strona wydarzenia: whiskydaycracow.pl

Zobaczcie zeszłoroczną relację z whisky festiwalu w Krakowie

V Whisky & Food Festival (Mikołów) – TBA

Zostajemy na południu Polski, aby w połowie czerwca pojawić się na organizowanym przez chłopaków z Simon Says Whisky festiwalu Whisky & Food Festival w Mikołowie.

Miejsce wydarzenia: Karczma Stodoła
Cena biletu: bd.
Strona wydarzenia: fb.me/Whisky-Food-Festival

VIII Festiwal Whisky w Jastrzębiej Górze – 26-27.08.2022

Końcówka sierpnia, zwłaszcza ciepłego, to idealny termin na festiwal na świeżym powietrzu. Moim zdaniem Festival Whisky w Jastrzębiej Górze, to jedno z tym miejsc, które każdy miłośnik whisky powinien prędzej czy później odwiedzić. Ilość prezentowanych tam alkoholi, wystawców i producentów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ogromnym atutem tej imprezy jest morze i plaża, znajdujące się 200 m od festiwalowych namiotów. Do tego klimat nadmorskiej miejscowości, plażing i foodparing gofra z bitą śmietaną i festiwalowej whisky.

Miejsce wydarzenia: Dom Whisky w Jastrzębiej Górze
Cena biletu: bd.
Bilety: festiwalwhisky.pl/kategoria-produktu/bilety
Strona wydarzenia: festiwalwhisky.pl

Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi M&P (Warszawa) – TBA

Odbywająca się w Forcie Legionów impreza organizowana przez M&P cieszy się dużym zainteresowaniem. Miłośnikom mocnych alkoholi, w tym także whisky, dedykowany jest drugi dzień imprezy. Podczas “Salonu” będziecie mogli zapoznać się z portfolio alkoholi oferowanych przez firmę M&P Alkohole i Wina Świata.

Miejsce wydarzenia: Fort Legionów Cytadeli Warszawskiej
Cena biletu: bd.
Strona wydarzenia: wina-mp.pl/oswia-mp

Whisky & Gin Festiwal Whisky Live Warsaw (Warszawa) – TBA

Whisky Live Warsaw jest dla mnie podsumowaniem całorocznego sezonu zrobionym z porządnym przytupem. Zeszłoroczna edycja festiwalu, która po raz pierwszy odbyła się w Centrum Prasowym Koneser, zrobiła na mnie duże wrażenie – tak pod kątem miejsca, jak i organizacji. Znajdziecie tu liczone w setkach butelki whisky największych producentów i dystrybutorów, interesujące spotkania typu Master Class i dużo więcej. Głodomory nie będą narzekać: w okolicy Konesera znajduje się kilka porządnych restauracji, stworzona jest także specjalna gastro-strefa.

Miejsce wydarzenia: Centrum Praskie Koneser
Bilety: bd.
Strona wydarzenia: whiskylivewarsaw.com

Zobaczcie relację z whisky festiwalu w Warszawie

To tyle na dziś. Widzimy się na jednym z festiwali? Jeśli chcesz być na bieżaco z festiwalowymi wydarzeniami, wbijaj na moją facebookową grupę.

Dołącz do mojej grupy na FB

Dołącz do mojej grupy na Facebook gdzie pogaduchy o whisky nie mają końca. Tam wraz z jej społecznością, dzielimi się wiedzą, przepisami na koktajle, recenzjami alkoholi, nowinkami, itd.

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.
Dołącz >

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go.

Pokaż komentarzeZamknij komentarze

Dodaj komentarz

Oceń:*