Pandemia odpuściła, to i festiwale whisky wyrastają niczym grzyby po deszczu. Miłośnicy whisky – poza degustowaniem – często czują potrzebę integracji, wymiany doświadczeń i poznanych smaków w whisky. Dla mnie festiwale whisky, tak te w polsce jak i Whisky Live Paris, który miałem okazję odwiedzić, to oprócz networkingu, okazja do spróbowania trudno dostępnych trunków. Spotkania znajomych czy wysłuchania ciekawych historii. To także możliwość wzięcia udziału w sesjach Master Class – spotkaniach z praktykami z branży, którzy nie szczędzą ciekawych opowieści i dobrej whisky w kieliszku. W tym artykule zebrałem znane mi wydarzenia, które w 2022 roku mają mieć miejsce, a na których spróbuję się pojawić.

Silesian Whisky Fest (Katowice, Fabryka Porcelany) – 15.04.2023

Po kilku miesiącach przerwy Silesian Whisky Fest wraca jako pierwszy w 2023 roku. Pierwszy Śląski festiwal whisky w Katowicach wraca, a wraz z nim klimat dawnej fabryki porcelany w nowoczesnych post industrialnych przestrzeniach. Na wydarzeniu możecie spodziewać się przyjaznej atmosfery, rzadko spotykanych whisky, degustacji, strefy cygar, prelekcji w postaci Master Class, które będą prowadzone w dwóch salach.

Miejsce wydarzenia: Fabryka Porcelany, ul. Porcelanowa 23
Cena biletu: 99/109 zł
Bilety: w sprzedaży od 15.04.2023
Strona wydarzenia: facebook.com/SilesianWhiskyFest

Zobaczcie moją przedpandemiczną relację z whisky festiwalu w Katowicach

Festiwalu Pawlina Whisky & Friends (Warszawa – 21-22.05.2023

To był mój pierwszy festiwal Whisky & Friends od M&P dosłownie chwilę po wyprawie do Katowic na Silesian Whisky Fest. Miałem pomiędzy nimi spory kontrast, nie tylko frekwencyjny ale nie powiem Wam, który z nich był lepszy – oba były inne. Oferty M&P nie znam tak dobrze, stąd pomysł aby wybrać się do nich na festiwal whisky i spróbować tego i owego. Próbowałem: Springbank, Kilchoman, Poul John, Longrow, Blanton’s, BenRiach i kilku innych whisky. Więcej zobaczycie w filmie.

Miejsce wydarzenia: The Tides w Warszawie

Whisky Day Cracow (Kraków, Forty Kleparz) – 20.05.2023

W maju festiwalowa whisky zawita do Małopolski. Whisky Day Cracow to kolejne wydarzenie, które w tym roku spróbuję odwiedzić. Cała impreza ma miejsce w historycznych zabudowaniach krakowskich Fortów Kleparz. Panuje tam bardzo luźna atmosfera, choć powiedziałbym, że to miejsce ma malutki minut. Mianowicie przy wysokich temperaturach i dużej ilości ludzi wewnątrz, robi się duszno i trudno tam długo wysiedzieć. Na szczęście na zewnątrz czeka na nas sporo przestrzeni, na powietrzu gdzie coś zjemy i wypalimy cygaro.

Miejsce wydarzenia: Forty Kleparz
Bilety: sklep.whiskydaycracow.pl
Strona wydarzenia: whiskydaycracow.pl

Zobaczcie zeszłoroczną relację z whisky festiwalu w Krakowie

VIII Festiwal Whisky w Jastrzębiej Górze – 25-26.08.2023

Końcówka sierpnia, zwłaszcza ciepłego, to idealny termin na festiwal na świeżym powietrzu. Moim zdaniem Festival Whisky w Jastrzębiej Górze, to jedno z tym miejsc, które każdy miłośnik whisky powinien prędzej czy później odwiedzić. Ilość prezentowanych tam alkoholi, wystawców i producentów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ogromnym atutem tej imprezy jest morze i plaża, znajdujące się 200 m od festiwalowych namiotów. Do tego klimat nadmorskiej miejscowości, plażing i foodparing gofra z bitą śmietaną i festiwalowej whisky.

Miejsce wydarzenia: Dom Whisky w Jastrzębiej Górze
Cena biletu: 350/580 zł
Strona wydarzenia: festiwalwhisky.pl

Rum Love Festiwal (Wrocław) – 23-24.06.2023

Blisko 1300 uczestników, 300 gatunków alkoholi i 35 wystawców z całego świata. Dwa dni warsztatów, koncerty oraz niezapomniana atmosfera. Tej atmosfery przez dwa lata brakowało we Wrocławiu. Ze względu na pandemię, Rum Love Festiwal musiał być odwoływany. W 2023 roku impreza powraca z wielkim hukiem – hukiem zabawy.

Miejsce wydarzenia: Wróblewskiego 32, 51-670 Wrocław
Cena biletu: 140 / 220 zł

Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi M&P (Warszawa) – TBA

Odbywająca się w Zajezdni Dąbie impreza organizowana przez M&P cieszy się dużym zainteresowaniem. Miłośnikom mocnych alkoholi, w tym także whisky, dedykowany jest drugi dzień imprezy. Podczas “Salonu” będziecie mogli zapoznać się z portfolio alkoholi oferowanych przez firmę M&P Alkohole i Wina Świata.

Miejsce wydarzenia: Zajezdnia Dąbie
Cena biletu: 150zł / 250 zł

Whisky & Gin Festiwal Whisky Live Warsaw (Warszawa) – 13-14.10.2023

Whisky Live Warsaw jest dla mnie podsumowaniem całorocznego sezonu zrobionym z porządnym przytupem. Zeszłoroczna edycja festiwalu, która po raz pierwszy odbyła się w Centrum Prasowym Koneser, zrobiła na mnie duże wrażenie – tak pod kątem miejsca, jak i organizacji. Znajdziecie tu liczone w setkach butelki whisky największych producentów i dystrybutorów, interesujące spotkania typu Master Class i dużo więcej. Głodomory nie będą narzekać: w okolicy Konesera znajduje się kilka porządnych restauracji, stworzona jest także specjalna gastro-strefa.

Miejsce wydarzenia: Centrum Konferencyjnym stadionu piłkarskiego Legii Warszawa
Cena biletu: 235 zł bilet jednodniowy / 350 zł bilet dwudniowy
Bilety: https://www.whiskylivewarsaw.com/sprzedaz-biletow
Strona wydarzenia: whiskylivewarsaw.com

Godziny festiwalowe:

13 października 2023, Piątek od 15.00 do 23.00
14 października 2023, Sobota od 14.00 do 22.00

Przy okazji zobaczcie relację z whisky festiwalu w Warszawie z 2018

To tyle na dziś. Widzimy się na jednym z festiwali? Jeśli chcesz być na bieżaco z festiwalowymi wydarzeniami, wbijaj na moją facebookową grupę.

Dołącz do mojej grupy na FB

Dołącz do mojej grupy na Facebook gdzie pogaduchy o whisky nie mają końca. Tam wraz z jej społecznością, dzielimi się wiedzą, przepisami na koktajle, recenzjami alkoholi, nowinkami, itd.

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK.
Dołącz >

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go.

Postaw mi wirtualną kawę
Pokaż komentarzeZamknij komentarze

Dodaj komentarz